Warta Poznań chce stworzyć boisko, z którego korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy Poznania. To oni mogą też do piątku zadecydować o jego powstaniu.
Tradycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego sięga początków ubiegłej dekady. Akcja chwalona jest przez mieszkańców i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, skoro to oni mogą w nim wydatnie wpłynąć na kierunek, w którym zmierza ich miasto.
Od zajęć dla seniorów po e-sport
Od pierwszej edycji sporym zainteresowaniem cieszą się też projekty związane z aktywnością fizyczną. To w ramach tego miejskiego projektu chociażby sporą część swoich środków gromadzi rok w rok chociażby program Trener Osiedlowy, który od kilku lat prowadzi zajęcia już nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także seniorów.
Podobnie jest też w tym roku. Oprócz Trenera Osiedlowego, na liście pomysłów znajduje się niemal 40 projektów okołosportowych, zarówno tych ogólnomiejskich, jak i dzielnicowych. Dotyczą one zarówno darmowych zajęć sportowych, jak i modernizacji infrastruktury. Podczas tegorocznej edycji znalazła się nawet propozycja dla wirtualnych graczy. Zakłada ona powstanie centrum treningowego dla e-sportowców.
Warta też ma swój projekt
Spośród projektów "tradycyjnych" z pewnością na uwagę zasługuje ten przedstawiony przez Wartę Poznań. Duma Wildy chciałaby wybudować wielofunkcyjne boisko sportowo-rekreacyjne przeznaczone dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz zawodników po amputacjach kończyn (jego szczegółowy opis znajdziecie tutaj). Miałoby ono stanąć w pobliżu Stadionu przy Drodze Dębińskiej.
Co ważne, z obiektu, który chcą wybudować Zieloni, mogliby normalnie korzystać mieszkańcy nie tylko Wildy, ale też całej stolicy Wielkopolski. Boisko stałoby się przy tym również domem dla prężnie rozwijającej się sekcji amp futbolu poznańskiego klubu, która w minionym sezonie zajęła czwarte miejsce w Ekstraklasie.
Glosowanie do piątku
Z podjęciem decyzji nie ma co zwlekać, bo głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2022 zakończy się już w najbliższy piątek o godzinie 12:00. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną, w uczestniczyć w nim może każdy mieszkaniec Poznania. Dla osób niemogących wziąć udziału w tej formie głosowania przygotowano punkt stacjonarny w Urzędzie Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17.
Co ważne, w tegorocznej edycji głosy należy potwierdzić za pomocą kodu SMS, przesłanego na podany numer telefonu. Z numeru telefonu może zagłosować maksymalnie pięć różnych osób. Każdy może oddać głos na maksymalnie cztery projekty - dwa ogólnomiejskie i dwa dzielnicowe.
0 komentarze:
Prześlij komentarz